Alyva medienai Belinka TUNG

 • Alyva medienai Belinka TUNG

  Kodas: 34601
  13 
  Į krepšelį 

  Atspari vandeniui alyva

  Gamintojas
  Helios TBLUS d.o.o. (Slovėnija)
  Prekės ženklas
  Belinka
 • * bespalvis bio impregnantas;
  * atspariausia vandeniui alyva;
  * tinka mediniams paviršiams jachtų ir kitų laivų deniuose.
  ​* vidaus ir išorės darbams.

  PASKIRTIS IR TAIKYMO SRITYS:
  „Belinka alyva medienai Tung“ – skirta apsaugoti kietas medienos rūšis (tikas, ąžuolas, akacija, kaštonas ir kt.) lauko sąlygomis bei tinka mediniams paviršiams jachtų ir kitų laivų deniuose. Apsaugodami medieną šia natūralia augaline priemone išryškiname natūralią medienos spalvą ir tekstūrą. Alyva giliai įsigeria į medieną, sudarydama vandenį atstumiantį sluoksnį. Paviršius išlieka laidus garams, dėl to mediena gali kvėpuoti, o tai reiškia, kad drėgmė natūraliai reguliuojama pagal aplinką ir apdorotas paviršius yra kaip natūralus. Lyginant su kitomis natūraliomis alyvomis, „Belinka alyva medienai Tung“ yra atspariausia vandeniui.
  Be to, nėra žalinga aplinkai, produktas yra biologiškai skaidus. Alyva džiūsta labai lėtai. Tinka išorės darbams.

  PAVIRŠIAUS PARUOŠIMAS:
  Naudokite ant kruopščiai nušlifuotų medinių paviršių, nuo kurių nuvalytos dulkės, riebalai, vaškas ir kiti nešvarumai. Kadangi alyva nesuformuoja plėvelės, labai svarbu gerai nušlifuoti, kad pilnai impregnuotas paviršius būtų glotnus. Rekomenduojama šlifuoti 220nr. rupumo švitriniu popieriumi. Norint, kad galutinis rezultatas atrodytų gražiai, paviršių reikia nušlifuoti tolygiai. Netolygiai nušlifuotas paviršius skirtingai sugers alyvą ir atrodys dėmėtas. Prieš naudojant alyvą, mediena turi būti gerai išdžiovinta, kitaip apsauga nebus patenkinama.

  NAUDOJIMAS:
  Alyvą naudokite nuo +15 iki +25°C laipsnių temperatūroje, esant 40–70% santykiniam oro drėgnumui. Esant žemesnei oro temperatūrai ir (ar) didesniam santykiniam oro drėgnumui, džiūvimo laikas gali būti gerokai ilgesnis.
  Prieš naudojimą alyvą pašildykite nuo +30 iki +40°С, dėl geresnio skvarbumo į paviršių. Tepant pirmą sluoksnį, rekomenduojama alyvą praskiesti 30% „Belinka Belsol“ arba vaitspiritu.
  Alyvą galima tepti keliais skirtingais būdais, tačiau 90% atvejų ji tepama minkšta servetėle. Kitais atvejais: teptuku, voleliu, purškiant arba mirkant.
  Gausiai užpilkite alyvos ant paviršiaus ir tolygiai paskirstykite per visą plotą. Palikite alyvą 15–20 minučių įsigerti į paviršių.
  Mirkant, panardinkite visą medinę detalę į alyvą ir po 10–60 sekundžių pastatykite ją į tokią padėtį, kad alyva galėtų nutekėti. Taip pat palikite alyvą 15–20 minučių įsigerti į paviršių.
  Kad ir kokį būdą naudotumėte, nušluostykite alyvos perteklių ir užpoliruokite kita švaria bei sausa servetėle. Nepašalintas alyvos perteklius ant paviršiaus suformuoja plėvelę, kuri džiūdama gali suskilinėti ir paviršius taps netolygus, atrodys šiurkštus.
  Kad medienos apsauga būtų ilgaamžiškesnė, rekomenduojama praėjus 24 val. nuo pirmojo padengimo pakartoti procedūrą dar bent vieną kartą. Labiau porėtiems paviršiams ar minkštesnių rūšių medienai rekomenduojama naudoti keletą sluoksnių. Ypatingai gražią išvaizdą paviršius įgauna, jei tarp alyvavimo sluoksnių jį papildomai sudrėkinsite alyvuotu Scotch-Brite poliravimo padu ar kempinėle.
  Įrankius valykite iš karto baigę darbus: vandeniu su muilu arba benzinu, vaitspiritu arba NITRO skiedikliu. Sudžiūvusį storą alyvos sluoksnis šalinkite NITRO skiedikliu.

  PATARIMAI IR ĮSPĖJIMAI:
  Pradžioje išbandyti alyvą nedideliame tos pačios rūšies medienos plote ir pažiūrėti, kaip ji atrodo.
  Džiūdama natūrali augalinė alyva oksiduoja, tai vadinama egzotermine reakcija, kurios metu išskiriamas karštis. Alyvuotos servetėlės arba įrankiai gali per daug įkaisti ir savaime užsidegti. Siekiant to išvengti, jie nedelsiant turi būti sudeginti arba patalpinti į metalinę tarą, užpilti vandeniu, hermetiškai uždaryti, o pati tara išnešta į lauką.

  TECHNINIAI DUOMENYS:
  Sudėtis: Tung alyva.
  Spalva: gelsvas skaidrus skystis.
  Galiojimo laikas ir saugojimas: galiojimo pabaiga nurodyta ant pakuotės, kuomet saugoma originalioje pakuotėje, esant nuo +5 iki +30ºC laipsnių temperatūrai.
  Išeiga: 60-100 ml/m² dengiant vienu sluoksniu, priklausomai nuo medienos rūšies, įgeriamumo ir paviršiaus apdirbimo.
  Džiūvimo laikas: normaliomis oro sąlygomis (esant +20°С temperatūrai ir 65% santykiniam oro drėgnumui) paviršius džiūsta 24 val. Esant žemesnei temperatūrai ir (ar) didesniam santykiniam oro drėgnumui, džiūvimo laikas gali būti ilgesnis.
  Paviršius greičiau džiūsta šiek tiek padidinus temperatūrą (iki +25°C) bei gerai vėdinant. Džiovinant džiovykloje nuo +30 iki +40°C temperatūros, džiūvimo procesas nepagreitinamas, vietoj to alyva gali lašeliais pasišalinti iš medienos ir paviršius bus sugadintas.
  Paviršiaus priežiūra: „Belinka alyva medienai Tung“ dengti paviršiai vėliau turi būti atnaujinami tuo pačiu produktu. Intervalas tarp reguliaraus paviršiaus atnaujinimo priklauso nuo medienos rūšies, mechaninės apkrovos ir drėgmės poveikio. Todėl alyva impregnuoti mediniai paviršiai turi būti reguliariai tikrinami, siekiant nustatyti, ar jie vis dar kokybiškai apsaugoti. Patikra turi būti atliekama bent du kartus per metus.

  Gamintojas: HELIOS TBLUS / d.o.o., Slovėnija
  Importuotojas: DIDMEKSA / UAB, Mituvos g. 5, LT-50132 Kaunas, www.didmeksa.lt


   

 • Alternatyvios prekės