Alyva medienai Belinka FOOD CONTACT

 • Alyva medienai Belinka FOOD CONTACT

  Kodas: 34501
  13 
  Į krepšelį 

  Su maistu besiliečiantiems paviršiams

  Gamintojas
  Helios TBLUS d.o.o. (Slovėnija)
  Prekės ženklas
  Belinka
 • * bespalvis bio impregnantas;
  * su maistu besiliečiančių medinių paviršių apsaugai ir reguliariai priežiūrai;
  * alyva giliai įsigeria į medieną, sudarydama vandenį atstumiantį sluoksnį;
  * vidaus darbams.

  PASKIRTIS IR TAIKYMO SRITYS:
  BELINKA alyva medienai Food Contact – tai bespalvis bio impregnantas skirtas su maistu besiliečiančių medinių paviršių (virtuvės stalvirščių, stalų, maisto pjaustymo lentelių ir tiekimo vežimėlių) apsaugai ir reguliariai priežiūrai.
  Apsaugodami medieną natūralia augaline alyva išryškiname natūralią jos spalvą ir tekstūrą. Alyva giliai įsigeria į medieną, sudarydama vandenį atstumiantį sluoksnį. Paviršius išlieka laidus garams, dėl to mediena gali kvėpuoti, o tai reiškia, kad drėgmė natūraliai reguliuojama pagal aplinką ir apdorotas paviršius yra kaip natūralus.
  Be to, alyva nėra žalinga aplinkai, produktas yra biologiškai skaidus. Tinka vidaus darbams.

  PAVIRŠIAUS PARUOŠIMAS:
  Naudokite ant kruopščiai nušlifuotų medinių paviršių, nuo kurių nuvalytos dulkės, riebalai, vaškas ir kiti nešvarumai. Kadangi alyva nesuformuoja plėvelės, labai svarbu gerai nušlifuoti, kad pilnai impregnuotas paviršius būtų glotnus. Kietesnių rūšių medieną, pvz., ąžuolą ar tikmedį, rekomenduojama šlifuoti 220 nr. rupumo švitriniu popieriumi, buką 280–320 nr., minkštesnių rūšių medienai pakanka 180nr. (smėlio smulkumo). Paviršius netaps glotnesnis šlifuojant dar smulkesniu švitriniu popieriumi. Norint, kad galutinis rezultatas atrodytų gražiai, paviršių reikia nušlifuoti tolygiai. Netolygiai nušlifuotas paviršius skirtingai sugers alyvą ir atrodys dėmėtas. Prieš naudojant alyvą, mediena turi būti gerai išdžiovinta, kitaip apsauga nebus patenkinama.

  NAUDOJIMAS:
  Prieš naudodami gerai išmaišykite. Alyvą naudokite nuo +15 iki +25°C laipsnių temperatūroje, esant 40–70% santykiniam oro drėgnumui. Esant žemesnei oro temperatūrai ir (ar) didesniam santykiniam oro drėgnumui, džiūvimo laikas gali būti gerokai ilgesnis. Alyvą galima tepti keliais skirtingais būdais, tačiau 90% atvejų ji tepama minkšta servetėle. Kitais atvejais: teptuku, voleliu, purškiant arba mirkant.
  Gausiai užpilkite alyvos ant paviršiaus ir tolygiai paskirstykite per visą plotą. Palikite alyvą 10–15 minučių įsigerti į paviršių.
  Mirkant, panardinkite visą medinę detalę į alyvą ir po 10–60 sekundžių pastatykite ją į tokią padėtį, kad alyva galėtų nutekėti. Taip pat palikite alyvą 10–15 minučių įsigerti į paviršių.
  Kad ir kokį būdą naudotumėte, nušluostykite alyvos perteklių ir užpoliruokite švaria bei sausa servetėle. Nepašalintas alyvos perteklius ant paviršiaus suformuoja plėvelę, kuri džiūdama gali suskilinėti ir paviršius taps netolygus, atrodys šiurkštus.
  Kad medienos apsauga būtų ilgaamžiškesnė, rekomenduojama praėjus 24 val. nuo pirmojo padengimo pakartoti procedūrą dar bent vieną kartą. Labiau porėtiems paviršiams ar minkštesnių rūšių medienai rekomenduojama naudoti keletą sluoksnių. Ypatingai gražią išvaizdą paviršius įgauna, jei tarp alyvavimo sluoksnių jį papildomai sudrėkinsite alyvuotu Scotch-Brite poliravimo padu ar kempinėle.
  Įrankius valykite iš karto baigę darbus: vandeniu su muilu arba benzinu, vaitspiritu arba NITRO skiedikliu. Sudžiūvusį storą alyvos sluoksnis šalinkite NITRO skiedikliu.

  PATARIMAI IR ĮSPĖJIMAI:
  Pradžioje išbandyti alyvą nedideliame tos pačios rūšies medienos plote ir pažiūrėti, kaip ji atrodo.
  Jei ant medienos likęs alyvos perteklius laiku nepašalinamas ir sudžiūsta, jį galima pašalinti NITRO skiediklio pagalba. Prieš naudojant alyvą reikia įsitikinti ar mediena neišskiria tanino, nes dėl jo gali pasikeisti medienos spalva ir atsirasti dėmių.
  Džiūdama natūrali augalinė alyva oksiduoja, tai vadinama egzotermine reakcija, kurios metu išskiriamas karštis. Alyvuotos servetėlės arba įrankiai gali per daug įkaisti ir savaime užsidegti. Siekiant to išvengti, jie nedelsiant turi būti sudeginti arba patalpinti į metalinę tarą, užpilti vandeniu, hermetiškai uždaryti, o pati tara išnešta į lauką.

  TECHNINIAI DUOMENYS:
  Sudėtis: Augalinių ir mineralinių aliejų mišinys, priedai.
  Spalva: Gelsvas skaidrus skystis.
  Galiojimo laikas ir saugojimas: Galiojimo pabaiga nurodyta ant pakuotės, kuomet saugoma originalioje pakuotėje, esant nuo +5 iki +30ºC laipsnių temperatūrai.
  Išeiga: 50-100 ml/m² dengiant vienu sluoksniu, priklausomai nuo medienos rūšies, įgeriamumo ir paviršiaus apdirbimo.
  Džiūvimo laikas: Normaliomis oro sąlygomis (esant +20°С temperatūrai ir 65% santykiniam oro drėgnumui) paviršius džiūsta 24 val. Esant žemesnei temperatūrai ir (ar) didesniam santykiniam oro drėgnumui, džiūvimo laikas gali būti ilgesnis.
  Paviršius visiškai išdžius per 7 dienas.
  Paviršius greičiau džiūsta šiek tiek padidinus temperatūrą (iki +25 °C) bei gerai vėdinant. Džiovinant džiovykloje nuo +30 iki +40°C temperatūros, džiūvimo procesas nepagreitinamas, vietoj to alyva gali lašeliais pasišalinti iš medienos ir paviršius bus sugadintas. Todėl nerekomenduojama džiovinti džiovykloje.
  Paviršiaus priežiūra: „Belinka alyva medienai Food Contact“ dengti paviršiai vėliau turi būti atnaujinami tuo pačiu produktu. Intervalas tarp reguliaraus paviršiaus atnaujinimo priklauso nuo medienos rūšies, mechaninės apkrovos ir drėgmės poveikio.
  Rekomenduojama reguliariai tikrinti būklę ir, jei reikia atnaujinti. Virtuvės baldus, kurie dažniau veikiami drėgmės, reikia atnaujinti dažniau. 

  Gamintojas: HELIOS TBLUS / d.o.o., Slovėnija
  Importuotojas: DIDMEKSA / UAB, Mituvos g. 5, LT-50132 Kaunas, www.didmeksa.lt


   

 • Alternatyvios prekės

  1650