Alyva medinėms terasoms Belinka OIL DECKING - Spalva 204 0,75L

 • Alyva medinėms terasoms Belinka OIL DECKING - Spalva 204 0,75L

  Kodas: 30802-1
  1460 
  1540  Sutaupykite 080 
  Pasiūlymas galioja iki 2024-06-30 23:59
  Į krepšelį 
  Gamintojas
  Helios TBLUS d.o.o. (Slovėnija)
  Prekės ženklas
  Belinka
 • * modifikuotų augalinių alyvų ir vaškų pagrindu;
  * lauko salygomis eksploatuojamiems ir mechaniškai veikiamiems paviršiams - terasos ar mediniai lauko baldai;
  * apsaugai ir reguliariai priežiūrai;
  * atstumia vandenį ir purvą;
  * saugo nuo UV spindulių poveikio;
  * išorės darbams;
  * 5 atspalviai.

  PASKIRTIS IR TAIKYMO SRITYS:
  BELINKA Oil Decking – tai alyva medienai, pagaminta modifikuotų augalinių alyvų ir vaškų pagrindu, skirta lauko sąlygomis eksploatuojamų ir mechaniškai veikiamų medinių paviršių apsaugai ir reguliariai priežiūrai. Pagrindu gali būti tokie mediniai paviršiai kaip terasos ar mediniai lauko baldai, kurie dažniausiai gaminami iš tvirtos medienos rūšies (maumedis, ąžuolas, akacija, kaštonas bei tropinės medienos rūšys, kaip tikas ar balau).
  Apsaugodami medieną BELINKA Oil Decking alyva išryškiname natūralią jos tekstūrą ir suteikiame atspalvį. Alyva giliai įsigeria į medieną, sudarydama vandenį ir purvą atstumiantį sluoksnį ir suteikdama paviršiui apsaugą nuo UV spindulių. Ant paviršiaus nesusidaro plėvelė, todėl eksploatuojant neatsiranda burbuliukai ar lupimosi atplaišos, kaip medienos susitraukimo ar pabrinkimo pasekmė. Paviršius išlieka laidus garams, dėl to mediena gali kvėpuoti, o tai reiškia, kad drėgmė natūraliai reguliuojama pagal aplinką ir alyvuotas paviršius yra kaip natūralus. Akumuliuodama drėgmę mediena dozuotai įgerią ją ir tuo pačiu praskiedžia joje esančius taninus (ypatingai ąžuolo medienoje). Tokiu būdu taninai pašalinami iš medienos ir tai neleidžia mediniam paviršiui ilgainiui tamsėti. Produktą paprasta naudoti.

  PAVIRŠIAUS PARUOŠIMAS:
  Naudokite ant naujų ir kruopščiai nušlifuotų arba prieš tai alyvuotų medinių paviršių, kurie yra lengvai pašlifuoti, visiškai sausi, nuo kurių nuvalytos dulkės, riebalai, vaškas ir kiti nešvarumai.
  Alyva nesuformuoja plėvelės, todėl labai svarbu tolygiai pagrindą nušlifuoti, kad pilnai impregnuotas jis būtų glotnus. Netolygiai šlifuota mediena nevienodai įgers alyvą ir ant paviršiaus gali susidaryti dėmės. Jei mediena netinkamai išdžiūvusi, alyva sunkiai įsigeria į paviršių ir apsauga nepakankama. Rekomenduojamas medienos drėgnumas 12-15%.
  Medienos rūšis turinčias savyje natūralių aliejų ar kitų vandenyje tirpstančių medžiagų, tokių kaip taninai, rekomenduojama palaikyti atvirame ore (lietus, saulė) apie 1 vieną mėnesį. Taip dalis šių medžiagų natūraliai pasišalins iš medienos, poros atsidarys ir dengiama alyva lengviau įsigers į paviršių.

  NAUDOJIMAS:
  Prieš naudodami gerai išmaišykite. Alyvą naudokite nuo +15 iki +25°C laipsnių temperatūroje, esant 40–70% santykiniam oro drėgnumui. Optimali darbinė temperatūra yra tarp +18 ir +22°C. Esant žemesnei oro temperatūrai ir (ar) didesniam santykiniam oro drėgnumui, džiūvimo laikas gali būti gerokai ilgesnis. Tepkite alyvą tolygiai ant paruošto paviršiaus paliekant nežymų perteklių. Tepti galima teptuku, audiniu, šepečiu ar voleliu. Palikite alyvą 15–20 minučių įsigerti į paviršių. Nušluostykite alyvos perteklių ir užpoliruokite kita švaria bei sausa servetėle. Nepašalintas alyvos perteklius ant paviršiaus suformuoja plėvelę, kuri džiūdama gali suskilinėti ir paviršius taps netolygus, atrodys šiurkštus.
  Alyvuokite dviem sluoksniais, t.y. kad medienos apsauga būtų ilgaamžiškesnė, rekomenduojama praėjus 24 val. nuo pirmojo padengimo pakartoti procedūrą dar bent vieną kartą. Nepatartina naudoti, jei aplinkos temperatūra žemiau +15°C. Rekomenduojama papildoma apsauga tų medienos plotų, kurie pažeidžiami per konstrukcinį surinkimą (skylės varžtams ir t.t.) Įrankius valykite iš karto baigę darbus: benzinu arba vaitspiritu. Sudžiūvusį storą alyvos sluoksnis šalinkite NITRO skiedikliu.

  PATARIMAI IR ĮSPĖJIMAI:
  Prieš alyvavimą paviršių rekomenduojama gruntuoti biocidine priemone Belinka Base, kuri saugo medieną nuo pelėsio, grybelio ir kenkėjų atsiradimo.
  Pradžioje išbandyti alyvos spalvą nedideliame tos pačios rūšies medienos plote ir pažiūrėti, kaip ji atrodo ir ar Jums tinka. Skirtingos alyvos spalvos ant skirtingų mrdienos rūšių atrodo skirtingai.
  BELINKA Oil Decking rekomenduojama naudoti natūraliai atsparių (1 ir 2 atsparumo klasės) medienos rūšių apsaugai, pvz.: tikmedis, maumedis, raudonmedis, balau, juodasis skėris, afrozija, merbau, ąžuolas bei kaštonas. Mažiau atsparių (3 ir 4 atsparumo klasės) medienos rūšių, pvz.: pušis, eglė, riešutmedis ir guoba, eksploatuojamų lauke apsaugai naudoti alyvą nerekomenduojama.
  Jei ant medienos likęs alyvos perteklius laiku nepašalinamas ir sudžiūsta, jį galima pašalinti NITRO skiediklio pagalba.
  Prieš naudojant alyvą reikia įsitikinti ar mediena neišskiria tanino, nes dėl jo gali pasikeisti medienos spalva ir atsirasti dėmių.
  Pirmomis dienomis alyvuotas paviršius yra jautrus skysčiams, nes alyva medžio porose dar pilnai nesukietėjo. Šiuo laikotarpiu neuždenkite paviršiaus, leiskite jam tiesiogiai kontaktuoti su aplinkos oru, tai leis alyvai pilnai išdžiūti.
  Džiūdama natūrali augalinė alyva oksiduoja, tai vadinama egzotermine reakcija, kurios metu išskiriamas karštis. Alyvuotos servetėlės arba įrankiai gali per daug įkaisti ir savaime užsidegti. Siekiant to išvengti, jie nedelsiant turi būti sudeginti arba patalpinti į metalinę tarą, užpilti vandeniu, hermetiškai uždaryti, o pati tara išnešta į lauką.

  TECHNINIAI DUOMENYS:
  Sudėtis: Modifikuoti augaliniai aliejai, vaškas, pigmentai, UV absorbentai, nearomatiniai tirpikliai, džiūvimą greitinantys ir kiti priedai.

  Spalva: 5 atspalviai.

  Išeiga: 15-30 m²/l dengiant vienu sluoksniu, priklausomai nuo medienos rūšies, įgeriamumo ir paviršiaus apdirbimo.

  Galiojimo laikas ir saugojimas: Galiojimo pabaiga nurodyta ant pakuotės, kuomet saugoma originalioje pakuotėje, esant nuo +5 iki +30ºC laipsnių temperatūrai.

  Džiūvimo laikas: Normaliomis oro sąlygomis (esant +20°С temperatūrai ir 65% santykiniam oro drėgnumui) paviršius džiūsta 24 val. Esant žemesnei temperatūrai ir (ar) didesniam santykiniam oro drėgnumui, džiūvimo laikas gali būti ilgesnis.Paviršius visiškai išdžius per 7 dienas.

  Paviršiaus priežiūra: BELINKA Oil Decking dengti paviršiai vėliau turi būti atnaujinami tuo pačiu produktu. Intervalas tarp reguliaraus paviršiaus atnaujinimo priklauso nuo medienos rūšies, mechaninės apkrovos ir drėgmės poveikio. Alyva impregnuoti ir lauko sąlygomis veikiami mediniai paviršiai turi būti reguliariai tikrinami, siekiant nustatyti ar jie vis dar kokybiškai apsaugoti. Patikra turi būti atliekama bent du kartus per metus. Veikiama oro sąlygu mediena plečiasi ir traukiasi, o tai įtakoja įtrukimų atsiradimą. Per juos drėgmė patenka į paviršių. Todėl labai svarbu, kad alyva kuo giliau įsigertu į medieną ir neleistu drėgmei ten gertis.
  Rekomenduojama alyvuotą paviršių atnaujinti jau po 6 mėnesių nuo pirmojo alyvavimo ir po to bent 1 kartą per metus. Prieš atnaujinimą, medinis paviršius turi būti kruopščiai nuplautas vandens srove ar specialiais valikliais naudojamais medinėms grindims valyti. Atnaujinimo procedūra yra tokia pati kaip ir pirmojo alyvavimo.

  Gamintojas: BELINKA BELLES / d.o.o., Slovėnija
  Importuotojas: DIDMEKSA / UAB, Jonavos g. 254, LT-44132 Kaunas

 • Alternatyvios prekės

  Alyva medienai Belinka EXTERIER

  Vidaus ir išorės darbams

  13