Ilgalaikė medienos apsauga

  • Ilgalaikė medienos apsauga

    Mediena – natūrali kompozicinė medžiaga, kurios susidėtyje yra celiuliozė, hemiceliuliozė ir ligninas. Mediena pasižymi daugybe naudingų savybių. Be to, kad tai tanki, stipri ir elastinga medžiaga, ji dar ir natūrali, graži, įvairiapūsiška ir paprastai apdirbima. Ji ilgaamžė ir turi geras izoliacines savybes.

    Nepaisant savo teigiamų savybių, mediena pažeidžiama lauko salygomis, jautri UV spindulių poveikiui (saulė keičia medienos spalvą ir ardo lignoceliuliozę), drėgmei (sukelia deformaciją), o tai pat ir parazitams bei kenkėjams.

    Belinka produkcija suteikia idealią medienos apsaugą nuo visų aukščiau išvardytų veiksnių.

    IMPREGNANTAI, DAŽYVĖS IR ALYVOS MEDIENAI. Vienos, t.y. universalios priemonės apsaugančios medieną nuo visų nepalankių jai veiksnių, dėja neegzistuoja. Belinka medienos apsaugos priemonės skirstomos į impregnantus, kurių sudėtyje yra biocidų (Base, Impregnant, Belocid Plus) ir dekoratyvines medienos apsaugos priemones - dažyves arba alyvas medienai. Impregnantai, kurių sudėtyje esama biocidų, apsaugo medieną nuo biologinių kenkėjų, o dažyvės arba alyvos medienai – ne tik saugo nuo ultravioletinių spindulių ir oro sąlygu, bet ir suteikia paviršiui dekoratyvinį atspalvį.

    Pirmiausiai medieną reikia impregnuoti skystesne ir turinčia biocidų priemone (Base ar Impregnant). Ji skystesnė nei dažyvės, kadangi jos pagrindinė funkcija kaip įmanoma giliau įsiskverbti į medienos paviršių ir suteikti mediniams elementams patikimą apsaugą nuo parazitų ir kenkėjų. Kuo geriau ir giliau impregnantas prasiskverbia, tuo geriau mediena apsaugojama. Vėliau paviršius dažomas dar dekoratyvine medienos apsaugos priemone - dažyve, kuri jau saugo medieną nuo klimato veiksnių. Tokiu būdu impregnantas blokuojamas ir biocidai esantys jame veikia vien tik medienos viduje ir tuo pačiu nepatenka į aplinką. Jei naudojamos dekoratyvinės medienos apsaugos priemonės iš karto turi biocidų priedus ir deklaruojama, kad jos saugo medieną vienu metu ir nuo kenkėjų, ir nuo klimato poveikio, tuomet biocidai žymiai mažiau įsigeria į medienos paviršių ir dalinai lieka ant apdirbamo paviršiaus bei greitai pasišalina. Be to žmogus tiesiogiai kontaktuoja su jais, o mediena nėra pakankamai apsaugota nuo kenkėjų.