Alyva medienai Belinka EXTERIER

 • Alyva medienai Belinka EXTERIER

  Kaina Pakuotė Pirkti
  13 
  0,5 L
  Kodas: 34301
  Į krepšelį  
  Gamintojas
  Helios TBLUS d.o.o. (Slovėnija)
  Prekės ženklas
  Belinka
 • * bespalvis bio impregnantas;
  * medinių lauko baldų ir terasų apsaugai bei reguliariai priežiūrai;
  * neleidžia prasiskverbti drėgmei į paviršių bei apsaugo paviršių nuo kenksmingo UV spindulių poveikio;
  * vidaus ir išorės darbams.

  PASKIRTIS IR TAIKYMO SRITYS:
  BELINKA alyva medienai Exterier – skirta medinių lauko baldų ir terasų iš tvirtos medienos rūšies (tikas, ąžuolas, akacija, kaštonas ir kt.) apsaugai bei reguliariai priežiūrai. Apsaugodami medieną natūralia augaline alyva išryškiname natūralią jos spalvą ir tekstūrą. Alyva giliai įsigeria į medieną, sudarydama vandenį atstumiantį sluoksnį ir suteikdama paviršiui apsaugą nuo UV spindulių. Paviršius išlieka laidus garams, dėl to mediena gali kvėpuoti, o tai reiškia, kad drėgmė natūraliai reguliuojama pagal aplinką ir apdorotas paviršius yra kaip natūralus. Be to, alyva nėra žalinga aplinkai, produktas yra biologiškai skaidus.
  Alyvos sudėtyje yra specialus priedas, apsaugantis nuo pirmalaikio pelėsio formavimosi ant alyvuoto paviršiaus. Produktą paprasta naudoti. Turi citrinos kvapą ir greitai džiūsta. Tinka vidaus ir išorės darbams.

  PAVIRŠIAUS PARUOŠIMAS:
  Naudokite ant kruopščiai nušlifuotų medinių paviršių, nuo kurių nuvalytos dulkės, riebalai, vaškas ir kiti nešvarumai. Kadangi alyva nesuformuoja plėvelės, labai svarbu gerai nušlifuoti, kad pilnai impregnuotas paviršius būtų glotnus. Kietesnių rūšių medieną, pvz., ąžuolą ar tikmedį, rekomenduojama šlifuoti 220 nr. rupumo švitriniu popieriumi, buką 280–320 nr., minkštesnių rūšių medienai pakanka 180nr. (smėlio smulkumo). Paviršius netaps glotnesnis šlifuojant dar smulkesniu švitriniu popieriumi. Norint, kad galutinis rezultatas atrodytų gražiai, paviršių reikia nušlifuoti tolygiai. Netolygiai nušlifuotas paviršius skirtingai sugers alyvą ir atrodys dėmėtas. Prieš naudojant alyvą, mediena turi būti gerai išdžiovinta, kitaip apsauga nebus patenkinama. 

  NAUDOJIMAS:
  Prieš naudodami gerai išmaišykite. Alyvą naudokite nuo +15 iki +25°C laipsnių temperatūroje, esant 40–70% santykiniam oro drėgnumui. Esant žemesnei oro temperatūrai ir (ar) didesniam santykiniam oro drėgnumui, džiūvimo laikas gali būti gerokai ilgesnis. Alyvą galima tepti keliais skirtingais būdais, tačiau 90% atvejų ji tepama minkšta servetėle. Kitais atvejais: teptuku, voleliu, purškiant arba mirkant.
  Gausiai užpilkite alyvos ant paviršiaus ir tolygiai paskirstykite per visą plotą. Palikite alyvą 15–20 minučių įsigerti į paviršių.
  Mirkant, panardinkite visą medinę detalę į alyvą ir po 10–60 sekundžių pastatykite ją į tokią padėtį, kad alyva galėtų nutekėti. Taip pat palikite alyvą 15–20 minučių įsigerti į paviršių.
  Kad ir kokį būdą naudotumėte, nušluostykite alyvos perteklių ir užpoliruokite kita švaria bei sausa servetėle. Nepašalintas alyvos perteklius ant paviršiaus suformuoja plėvelę, kuri džiūdama gali suskilinėti ir paviršius taps netolygus, atrodys šiurkštus.
  Kad medienos apsauga būtų ilgaamžiškesnė, rekomenduojama praėjus 24 val. nuo pirmojo padengimo pakartoti procedūrą dar bent vieną kartą. Labiau porėtiems paviršiams ar minkštesnių rūšių medienai rekomenduojama naudoti keletą sluoksnių. Ypatingai gražią išvaizdą paviršius įgauna, jei tarp alyvavimo sluoksnių jį papildomai sudrėkinsite alyvuotu Scotch-Brite poliravimo padu ar kempinėle.
  Įrankius valykite iš karto baigę darbus: vandeniu su muilu arba benzinu, vaitspiritu arba NITRO skiedikliu. Sudžiūvusį storą alyvos sluoksnis šalinkite NITRO skiedikliu.

  PATARIMAI IR ĮSPĖJIMAI:
  Prieš alyvavimą paviršių rekomenduojama gruntuoti biocidine priemone Belinka Base. Pradžioje išbandyti alyvą nedideliame tos pačios rūšies medienos plote ir pažiūrėti, kaip ji atrodo.
  „Belinka alyvą medienai Exterier“ rekomenduojama naudoti natūraliai atsparių (1 ir 2 atsparumo klasės) medienos rūšių apsaugai, pvz.: tikmedžiui, išlakiajam akmenmedžiui, baltažiedei robinijai, aukštajam geltūnui, paprastajam plienmedžiui, ąžuolui, kaštonui. Mažiau atsparių (3 ir 4 atsparumo klasės) medienos rūšių, pvz.: maumedžiui, pušiai, pocūgei, riešutmedžiui, eglei, kėniui ir guobai eksploatuojamų lauke apsaugai naudojama alyva yra mažiau efektyvi. Nerekomenduojame naudoti 5 atsparumo klasei priskirtoms medienos rūšims, pvz., bukui, beržui, klevui, uosiui, liepai ir tuopai.
  Jei ant medienos likęs alyvos perteklius laiku nepašalinamas ir sudžiūsta, jį galima pašalinti NITRO skiediklio pagalba. Prieš naudojant alyvą reikia įsitikinti ar mediena neišskiria tanino, nes dėl jo gali pasikeisti medienos spalva ir atsirasti dėmių. Džiūdama natūrali augalinė alyva oksiduoja, tai vadinama egzotermine reakcija, kurios metu išskiriamas karštis. Alyvuotos servetėlės arba įrankiai gali per daug įkaisti ir savaime užsidegti. Siekiant to išvengti, jie nedelsiant turi būti sudeginti arba patalpinti į metalinę tarą, užpilti vandeniu, hermetiškai uždaryti, o pati tara išnešta į lauką.

  TECHNINIAI DUOMENYS:

  Sudėtis: augaliniai aliejai, nearomatiniai tirpikliai ir priedai.

  Spalva: gelsvas skaidrus skystis.

  Galiojimo laikas ir saugojimas: galiojimo pabaiga nurodyta ant pakuotės, kuomet saugoma originalioje pakuotėje, esant nuo +5 iki +30ºC laipsnių temperatūrai.
  Išeiga: 50-100 ml/m² dengiant vienu sluoksniu, priklausomai nuo medienos rūšies, įgeriamumo ir paviršiaus apdirbimo.

  Džiūvimo laikas: normaliomis oro sąlygomis (esant +20°С temperatūrai ir 65% santykiniam oro drėgnumui) paviršius džiūsta 24 val. Esant žemesnei temperatūrai ir (ar) didesniam santykiniam oro drėgnumui, džiūvimo laikas gali būti ilgesnis. Paviršius visiškai išdžius per 7 dienas.
  Paviršius greičiau džiūsta šiek tiek padidinus temperatūrą (iki +25°C) bei gerai vėdinant. Džiovinant džiovykloje nuo +30 iki +40°C temperatūroje, džiūvimo procesas nepagreitinamas, vietoj to alyva gali lašeliais pasišalinti iš medienos ir paviršius bus sugadintas. Todėl nerekomenduojama džiovinti džiovykloje.

  Paviršiaus priežiūra: „Belinka alyva medienai Exterier“ dengti paviršiai vėliau turi būti atnaujinami tuo pačiu produktu. Intervalas tarp reguliaraus paviršiaus atnaujinimo priklauso nuo medienos rūšies, mechaninės apkrovos ir drėgmės poveikio.
  Todėl alyva impregnuoti ir lauko sąlygomis veikiami mediniai paviršiai turi būti reguliariai tikrinami, siekiant nustatyti, ar jie vis dar kokybiškai apsaugoti. Patikra turi būti atliekama bent du kartus per metus.

  Gamintojas: HELIOS TBLUS / d.o.o., Slovėnija
  Importuotojas: DIDMEKSA / UAB, Mituvos g. 5, LT-50132 Kaunas, www.didmeksa.lt


   

 • Alternatyvios prekės

", {"external_id":"6846d2cfaed35e81855cc1b53b11d37fc7693de7c6316b7f60e2853c12883a0e"});